7 REASONS WHY AMERICANS ARE SWITCHING TO THIS NEW, LOW COST, MEAL SERVICE

Sponsored

1. YesPlease provides incredible, prepared meals for only $7.50 each

While meal delivery services are normally associated with luxury and a premium price tag, with YesPlease it’s not the case.

Meals are only $7.50 each compared to most brands which are $10+ per meal. Yep, that’s over 25% less expensive than other prepared meal delivery services.

2. YesPlease saves you money

Everything comes prepared and ready to eat. Because YesPlease buys fresh, high quality ingredients in bulk, they are able to pass those savings along to you, the customer.

3. YesPlease saves you time

YesPlease works with the best suppliers who make sure their ingredients are fresh and high quality and cooked to perfection so that your meal is ready to just heat and eat when it arrives at your doorstep.

4. YesPlease is trusted

Sounds too good to be true? Look at these verified customer photos!

YesPlease Chicken Parmesan
YesPlease Pasta Bolognese
YesPlease Chicken Fajitas
YesPlease Taco Bowl

5. YesPlease lets you try new things

YesPlease is always coming up with delicious, new recipes. With 12 different meals each week, its so easy to try new things and expand your tastebuds!

6. YesPlease is giving away a special offer

YesPlease is offering 3 weeks of meals for only $5.85 each for a limited time – this offer will not last long so if you’re curious, theres never been a better time to try!

Products You May Like

Articles You May Like

Lays, Bread & Maggi | 5 Minutes Recipe | Quick Evening Snacks Recipe | Cheese Burst Bread sandwich|
Fluffy Egg Cups | Best Breakfast Egg Muffins Recipe
The Most Delicious Baking and Dessert Recipes
TOP Recipes for MEAT Lovers: Chicken recipes, Outdoor cooking, Dinner ideas
4 EASY INSTANT POT RECIPES | WHAT TO COOK IN YOUR INSTANT POT | Kerry Whelpdale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *